Posypte skořicí zahradu a humánním způsobem vystrašte škůdce

Jak působí skořice na hraboše? Ukazuje se, že je účinně odpuzuje, ale neškodí. Jde tedy o velmi humánní způsob, jak se zbavit hrabošů ze zahrady. Skořici stačí nasypat na strategická místa, nejlépe když se hraboši začnou krmit. Podívejte se, jak využít skořici k odpuzování škůdců.

Hraboši, ač vypadají roztomile, jsou považováni za škůdce a dokážou vám pořádně zdevastovat zahradu – zeleninovou i květinovou. Naštěstí se jich můžete zbavit rychlým a humánním způsobem. Hraboše nemusíte otrávit ani na ně klást pasti. Účinně je odstrašíte skořicí. Podívejte se, jak na to.

Jak působí skořice na hraboše

Skořice má velmi intenzivní vůni, která je pro člověka většinou velmi příjemná, ale na zvířata má odstrašující účinek. Dokonce i domácí mazlíček se bude zdráhat přiblížit se ke skříním, ve kterých je takové koření jasně cítit.

Hraboši jsou velmi citliví na pachy , stejně jako mnoho dalších zahradních škůdců. Posypání skořice na zahradě proto tyto malé hlodavce nejen vystraší, ale bude také skvělým způsobem, jak se zbavit krtků . Především je to však metoda plně humánní. Vůně skořice je pro hraboše dráždivá, ale samotné koření jim neškodí.

Skořice pro hraboše: jak používat?

Chcete-li hraboše zaplašit, je nejlepší najít jejich nory a místa, kde se poflakují (mají rádi těsná místa pod schody nebo například ve výklenku), a pak tam nasypat štědré množství skořice. Místo můžete dodatečně zasypat zeminou , aby skořice odolala větru a dešti.

Nejlepší je použít čerstvou skořici ve formě kůry , ale poslouží i mleté ​​koření. Tyčinky skořice můžete umístit do norků a chodeb. Pokud se rozhodnete pro mletou formu, použijte čerstvě zakoupené, neotevřené balení. Díky tomu si můžete být jisti, že intenzivní vůně nezvětrala.

Kdy se hraboši krmí?

Hraboši jsou noční živočichové, takže je můžete potkat většinou pozdě večer a v noci. Pokud je chcete účinně odrazit, umístěte skořici na strategická místa buď pozdě večer, nebo brzy ráno. Hraboši se přes den schovávají ve svých norách, takže nejintenzivnější skořicovou vůni ucítí určitě čerstvě po rozsypání nebo vhození kůry do norky či chodby.

Pokud aplikujete skořici večer, hraboši se pravděpodobně nebudou chtít vrátit do „vyzdobené“ nory a budou nuceni se z vaší zahrady vystěhovat.

Co přitahuje hraboše?

Někdy se stane, že metody používané u hrabošů nezaberou a hlodavci se po nějaké době vrátí. Předně se velmi rychle množí, takže i po odplašení jedné skupiny se na vaší zahradě zabydlí další. Musíte tedy vědět nejen to, co je odpuzuje, ale také co je přitahuje.

Hraboši milují především neupravené zahrady . Máte-li mezi záhony nebo záhony hodně plevele, hlodavce o něj určitě budou mít zájem. Láká je i čerstvě posekaná i neposečená tráva, proto po každém sečení dvůr důkladně ukliďte. Hraboši rádi obývají i vysokou podestýlku.