Znáte tyto domácí prostředky na zamlžená okna v autě?

Domácími prostředky na zapařená okna v autě je především použití pěny na holení. Pomůže i brambora nebo cibule. Znáte tyto triky? Pokud chcete, můžete použít i hotovou chemii nebo použít pár triků kolem auta. Nezapomeňte také před zimou zkontrolovat nejdůležitější parametry v autě.

Období podzim-zima se vyznačuje výraznými teplotními rozdíly (včetně mrazů) a častými srážkami nebo sněhem. Díky tomu se uvnitř vozu hromadí mnohem více vlhkosti, která je například příčinou mlžení nebo dokonce námrazy skel, a to může vést až k problémům se startováním motoru nebo viditelnosti za jízdy. Jak se vypořádat se zamlžením oken v autě?

Zamlžená okna v autě: příčiny

Zamlžená okna v autě může být způsobena mnoha příčinami. Některé z nich souvisejí s vadnými systémy v autě nebo nesprávným používáním větracích otvorů automobilu.

Vadný systém klimatizace

Nezbytností je v tomto případě účinná klimatizace a vyhřívání zadních a předních oken. Pokud neparkujete auto v garáži, musíte v zimě naplánovat opuštění domu o několik minut dříve než dříve, abyste mohli auto bezpečně nastartovat pro bezpečnou jízdu . Tedy pohybovat se, když vodní pára nebo námraza z oken úplně zmizí.

Nezapomeňte, že jízda v autě se zamlženými okny , zejména předními, může mít za následek jízdenku, nemluvě o možnosti způsobit nehodu.

Sbírání vlhkosti v autě

Dalším důvodem vypařování skel v autě je samozřejmě vlhkost, která se sbírá přímo z našich bot nebo promočeného či zasněženého oblečení . Tato vlhkost se také shromažďuje při nastupování a vystupování za deště, přes opotřebované těsnění dveří a dveří zavazadlového prostoru a při dýchání. Čalounění, podlahové krytiny, obložení stropu a koberce mohou také nasát hodně vody. Úplně zabránit vypařovacímu efektu bohužel nelze, ale díky každodenním činnostem jej lze účinně omezit.

Nesprávné použití ventilačních otvorů                                                 

Je to docela jednoduchá věc, a přitom se to stává extrémně často. Problém zamlžených oken se nejčastěji týká těch aut a těch řidičů, kteří zapínají ventilační otvory tak, že vzduch uvnitř vozu cirkuluje. V případě zamezení zamlžování oken je nejdůležitější správná cirkulace vzduchu.

Jak zabránit zamlžování oken v autě?

Pokud se vám zamlží okna v autě, můžete se toho nejen rychle zbavit, ale také předejít vzniku tohoto problému. Nejúčinnější způsoby, jak zapařit okna v autě, jsou:

V situaci, kdy se začnou zamlžovat okna, se vyplatí přepnout cirkulaci vzduchu ven , účinně to sníží odpařování uvnitř vozu.

Než definitivně začne zimní sezóna, je dobré vyměnit velurové koberečky za gumové . Předtím je nutné podlahovou krytinu dobře vysušit. To vám umožní snadno se zbavit vody z gumových van.

Pokud auto stojí přes noc v garáži, je dobré nechat okna mírně pootevřená, aby vzduch cirkuloval .

SOS pro zaneprázdněné řidiče – pokud všechny metody selžou nebo na to prostě není čas, vždy se můžete ušetřit pomocí specializovaných přípravků dostupných v obchodech . Po jejich použití se na povrchu skla vytvoří speciální hydrofobní povlak, který úspěšně zabraňuje zamlžování oken. Existují také chemikálie , které se používají k ochraně čalounění, sedadel nebo dokonce obložení stropu před nadměrnou vlhkostí.