Organizace šatníku, uložení oblečení a spodního prádla

Zimní výprodeje jsou ideální čas na přeuspořádání regálů. Uspořádat šatník, tedy uložit oblečení, spodní prádlo nebo punčochové kalhoty, nemusí být obtížné. Naučte se pár triků, podívejte se, jaké vychytávky se vyplatí pořídit a jak mít doma dobře naplánovaný a uspořádaný šatník!

Jak uspořádat místo ve skříni

Organizace šatníku se ve skutečnosti skládá z několika prvků. Za prvé, mít správné oblečení z hlediska množství a kvality. Za druhé se bude hodit správné naplánování místa a pár nápadů, jak zlepšit organizaci šatníku a nakonec je potřeba si vypěstovat pár návyků , aby v šatníku nebyl každý den nepořádek.

Na začátku se vyplatí věnovat trochu času a posoudit, zda můžeme výměnou za věci odnesené z obchodu něco vyhodit. Okamžitě říkám: jasně, ano! Podívejte se, zda ve svém šatníku máte:

  • perforované, skvrnité věci – nenechávejte je na nošení po domě, ale vyplatí se připravit dvě nebo tři čisté a pohodlné sady,
  • oblečení, které jste měli odevzdat na úpravu – pokud jste je v posledních šesti měsících nevrátili, nesmíte je vrátit vůbec; pokud vám na tom hodně záleží, dejte je ven, zabalte a dejte na viditelné místo v bytě, aby to bylo co nejdříve,
  • oblečení pt. snad se někdy budou hodit – pokud jsi je poslední rok/sezónu neměl, nebudeš je nosit, řídím se zásadou:  bez slitování  a vždy to jde, nikdy jsem nelitoval, že jsem se něčeho zbavil .

Uskladnění oblečení ve skříni

Díky uspořádání oblečení ve skříni si můžete být jisti, že když usnete a budete chtít rychle vyndat oblečení ze skříně, nevezmete si něco, co jste rok na sobě neměli a může se stát, že příliš malý / příliš velký. Nejlepší je skladovat oblečení sezónně . Mám dlouhé a docela hluboké police. Mám pár triků, které vám pomohou zvládnout chaos:

  • nejprve mám přístup k sezónním věcem , tedy v zimě k tlustým svetrům a košilím s krátkým rukávem až ke kardiganům a vzadu mám letní a vzdušná trička,
  • Kabáty mám v létě schované na ramínkách, v zimě kožené a přechodné bundy, abych nedržel všechny v předsíni na ramínkách. Kromě toho tam najdu šaty, košile, bundy a kardigany.
  • Tenké a kardigany složím a uložím na polici , aby se nevytahovaly .
  • nejčastěji nošené oblečení by mělo být na dohled , aby bylo snadno dostupné,
  • při odkládání vypraného prádla zkontrolujte, zda se něco nepohnulo nebo není na svém místě – opravte a poté oblečení vložte do skříně,
  • Neřadím oblečení podle barev, protože pro mě je to jen trápení, ale pro někoho to může být velká pomoc.

Pro každého může být uspořádání vašeho šatníku lepší a efektivnější . Pokud vám seskupení podle barev, typu látky nebo štítků vyhovuje – vyzkoušejte to a uvidíte, který systém je nejlepší. Oblečení seskupuji podle typu, tj.: košile s krátkým rukávem, košile s dlouhým rukávem, svetry, silné svetry, pyžama, šaty a tuniky (skládací), zimní kalhoty, letní kalhoty, kraťasy a sukně, košilky, sportovní a domácí oblečení.

V závěsné skříni skladuji i šátky a šátky a některé z nich mám, protože je mám moc ráda. Používám k tomu speciální věšák , který vlastně slouží k odkládání kravat. Díky tomu šátky zaberou méně místa a nepotřebuji samostatnou polici.

Kabáty ani boty po zimě neschovávám do velkých krabic, protože to nepotřebuji, ale je to také dobrý způsob uložení oblečení. Můžete je označit , schovat a vždy před sezónou dát do šatníku.

Jak skladovat punčocháče

Punčocháče skladuji v hlubokých zásuvkách díky speciálním látkovým organizérům . Složím je a všechny dám na své místo. Vedle organizéru mám punčocháče na zimu, t.j. zateplené zevnitř, které jsou příliš tlusté na to, aby se daly uložit do organizéru.

Jak skladovat spodní prádlo

Úplně stejně jako punčochy. Složím spodní prádlo do organizéru a dám je vedle sebe. U podprsenek to nedělám, abych je nemačkala, takže sedí vedle sebe. Díky tomu nedochází k záhybům .

.