Nejúčinnější způsoby, jak se zbavit myší doma

Nejúčinnější domácí prostředky pro myši mohou být humánní. Nejsou to jen jedy a pasti. Je pravda, že myši v domě hlodají všechno, dokonce i elektrické dráty, ale lze se jich účinně zbavit pomocí humánních metod. Samozřejmě můžete použít i jed nebo… kočku domácí.

Jaký je nejúčinnější způsob, jak se zbavit myší? Pokud se u vás doma zabydlely divoké myši, musíte jednat. Okusují vše, co je na cestě potká. Dělají hluk, sbírají jídlo, zanechávají výkaly a zároveň mohou být přenašeči mnoha nemocí. Je těžké je zahnat, protože se dokonale přizpůsobí různým podmínkám, nebojí se ani zimy, ani horka. Dobře se vyrovnávají i s nedostatkem potravy, protože jedí doslova všechno. Myši se budou živit produkty živočišného a rostlinného původu a také starými novinami. Myši v domě mohou prohryzat kabely, takže pokud existují, vyplatí se kabely chránit před hlodavci .

Nejúčinnější způsob, jak zabít myši: kočka

Naše babičky používaly jednoduchou a účinnou metodu – chovaly doma kočku. Znám lidi, kteří si „půjčili“ kočku od kamarádů jen proto, aby zastrašili hlodavce. Pro rychlejší efekt můžete do domu pustit i několik koček . Zajímavé je, že život může být zvrácený a někdy si kočky mohou také přinést myš ze zahrady domů jako dárek pro své majitele.

Ne vždy však mají kočky tak vysoce vyvinutý lovecký instinkt. Občas se stane, že se myší bojí nebo si s nimi raději „hrají“, než aby na ně zaútočili. Kočka je však nakonec dravec, a tak je velká šance, že uloví myši.

Efektivní pasti na myši a živé pasti

Jakékoli pasti jsou starým a účinným způsobem, jak se zbavit myší v domě. Co dát do pastí? Mnozí říkají, že láska hlodavců k sýru je jen mýtus. Dobrou variantou je položit na něj kousek chleba nebo uzeného masa – má intenzivní vůni, díky které hlodavci necítí pach člověka, který by je mohl odplašit.

Pamatujte – pokud chcete jednat lidsky a raději myši nezabíjet, je to naprosto možné. Tradiční pasti mají pružinový mechanismus, který zasáhne myš zezadu do krku a zabije ji. Existují však i tzv živé pasti, které lákají zvířátka a pak se uzavírají. Hlodavec je uvězněn a může být poté vypuštěn ven nebo odvezen na louku mimo město.

Ultrazvukový odpuzovač myší doma

Další metoda, jak nezabíjet, ale vystrašit hlodavce. Repelery vydávají zvuky , které jsou pro člověka neslyšitelné, ale jsou účinnou metodou, jak se zbavit myší v domě. Kromě toho mohou takové plašiče také vydávat blikající stroboskopická světla a elektromagnetické signály, které způsobují mikrovibrace.

Sluší se však připomenout, že to není nejúčinnější způsob hubení myší, pokud uvažujete o dlouhodobé ochraně. Myši jsou extrémně chytrá stvoření, která se rychle přizpůsobí nepříznivým podmínkám včetně zvuků. Odpuzovače je proto dobré pravidelně vyměňovat, aby vydávaly různé zvuky.

Nejúčinnější způsob, jak zabít myši: jedy

Toto řešení má své příznivce, i když jej nedoporučujeme. Za prvé: jed je škodlivý i pro člověka , proto jej za žádných okolností nepoužívejte v domácnostech s dětmi a domácími mazlíčky. Za druhé je to vysoce nehumánní řešení – myš, která pozře jed, umírá v bolesti a strachu. Za druhé: jed může způsobit úhyn myši na těžko dostupném místě, o čemž bude informován pouze velmi  nepříjemný zápach .

Nejúčinnější způsob, jak chytit myši: lepicí pasti

Past na hlodavce obsahuje speciální nevysychající lepidlo , které zabraňuje úniku hlodavců. Hlodavec nalákaný silnou potravní návnadou se přilepí na karton nebo plastovou fólii. Past na myši se snadno používá , je netoxická a velmi účinná . Je dobré si rychle všimnout, že je myš chycená, vzít ji do lesa nebo na pole, aby tam mohla dál žít.

Přírodní odpuzovač myší doma

Přírodní a účinné prostředky na myši jsou z velké části přípravky, které máte doma. Myši nesnášejí mnoho pachů: heřmánek, plesnivý citron , oleandr nebo divizna. V blízkosti slotů pro myš můžete umístit velké množství těchto produktů. Nejhumánnější metoda, ale bohužel – nejméně účinná.

Přírodní domácí prostředky pro myši mají tendenci fungovat spíše jako preventivní opatření nebo na začátku zamoření, když máte doma jednu nebo dvě myši. Pro větší počty není čich efektivní metodou, jak se myší zbavit.