Kožené sedačky nebo světlý interiér vozu – jde to i s dítětem, říká manager Automyčka Express

Možná máte menší dilema, protože často cestujete s malými pasažéry, ale zároveň si zakládáte na určitém stylu a vaše auto je tak trochu vaším koníčkem. A možná jste si pořídili přírůstek do rodiny zrovna v době, kdy vlastníte vůz s interiérem náročnějším na údržbu.

Ani v jedné z těchto situací si nemusíte zoufat ani ustupovat ve svém vkusu, stačí se jen více zaměřit na pravidelnou údržbu a zvolit ten správný způsob.

A i preventivně můžete udělat hned několik věcí, které minimalizují riziko, že krásný vnitřek vašeho auta bude velice brzy připomínat polstrování židlí ze třetí cenové. Čtěte níže naše osvědčené tipy. 

Prevence znečištění a poškození

Preventivně můžete ještě před obdobím, kdy hrozí nějaká ta nepříjemná nehoda, zvážit několik opatření. V první řadě existují různé přídavné potahy a kryty, které jsou vyráběny přesně pro tuto situaci.

Potahy na sedačky, chrániče před okopáním, případně odolnější nebo snáze omyvatelné koberečky, to vše může pomoci udržet interiér bez skvrn a poškození.

Další možností je ošetření přípravky, které materiály ochrání a zároveň usnadní čištění do budoucna. Namísto dlouhého drhnutí tak bude možné znečištěná místa třeba jen lehce otřít, skvrny totiž nezasáhnou do hlubších vrstev látky a nějaká část tekutin bude rovnou díky ošetření odpuzována. 

Vhodné ošetření

Nejspíš jste mnohokrát za život narazili na „zaručené“ přípravky na čištění a údržbu čalounění či jiných součástí automobilu. Při péči o vnitřní části auta svépomocí doporučujeme být opatrní, ideálně jít na doporučení nebo alespoň podle recenzí a důkladném zjištění všech potřebných informací.

Úplně ideální a bezstarostnou možností je však svěřit tuto práci odborníkovi, který bude mít vždy k dispozici špičkové produkty a bude náležitě proškolen v postupu, který má při aplikaci dodržovat.

Vy si ušetříte čas, energii a případné nepovedené pokusy a selhání při domácí údržbě. V Automyčka Express existují různé úrovně programů – od prostého čištění přes intenzivnější ošetření až po špičkové procedury typu keramické ochrany interiéru. Tento typ se hodí pro textilie a kůži a i přesto, že jde o větší investici, lze jej jen doporučit.

Náprava po ušpinění

Když už je auto významně ušpiněno a sami to nezvládnete, obraťte se na naši profesionální myčku automobilů Automyčka Express. Nechtě automobil vyčistit mokrou cestou a následně aplikovat ochranu – ideálně výše zmíněnou keramickou, která odpuzuje vodu, nenechá nečistoty proniknout do hloubky a udělá z vašeho vozu místo, kde budete chtít trávit svůj čas ještě o něco více.

Budete klidnější i při jízdě s vašimi dětmi, což celá rodina jistě ocení. Drobné znečištění pak zvládnete snadno sami odstranit a vrátit vše zase do původního stavu.

Automyčka Express je největší tuzemská síť profesionálních mycích center. Její pobočky najdete na více jak 28 místech po celé České republice. Aktuální seznam mycích center s přesnou otevírací dobou najdete ZDE. Automyčka Express je držitelem certifikátu kvality ISO 9001, ISO 14001 a ISO 45001.