Jak na lepší spánek a klima v domě poradí Starsun.cz

Je známé, že lépe se člověku spí v temnějším prostředí a že změny času nám (nejen) kvůli odlišné době východu a západu slunce spánek pravidelně rozhazují.

Stínící technika tedy pak slouží nejen pro dosažení leších vnitřních teplot, ale také k tomu, abychom si mohli zatemnit ložnici, když to potřebujeme. A právě tyto a další výhody vám poskytne instalace venkovních žaluzií, které jsou v současné době jedním z největších trendů v oblasti stínící techniky vůbec.

Co by mohly přinést právě vám?

Letní horka

První situací, kdy zaručeně využijete venkovní žaluzie, která vás jistě napadne, jsou horké letní dny. Slunce pálí v určitou denní dobu přímo do oken a do obydlí tak proniká nejen světlo, ale i velký příval tepla, což rozhodně není žádoucí.

Předokenní žaluzie umí odrazit většinu slunečního svitu tak, že teplota nebude tak rychle stoupat a uvnitř místnosti bude příjemný stín. Budete tak moci volně dýchat i v období, kdy ostatní lidé raději ani ve svém bytě netráví čas, aby nebyli neustále schváceni horkem.

Různé stupně stínění

Podle pootevření či uzavření žaluzií si regulujete množství světla a potažmo i tepla či chladu, které pouštíte dovnitř. Na spánek tak můžete zároveň větrat a mít prakticky tmu, po dobu nějaké aktivní činnosti zase mít adekvátní množství denního světla, na dobu odpočinku a relaxace příjemné přítmí.

Zároveň jde o velmi užitečného pomocníka v případě, že chodíte do práce v noci a potřebujete spát přes den – temná místnost zajistí tvrdší spánek a lepší regeneraci a alespoň se tak přiblížíte standardnímu nočnímu spánku. 

Úspora peněz

Úspora se týká jak pořizovacích nákladů, tak i snížení následných nákladů provozních. Při koupi rozhodně ušetříte oproti pořízení rolet anebo jiného podobného stínícího doplňku, které poskytují obdobné funkce.

A když žaluzie správně fungují, nepotřebujete klimatizaci v létě a zároveň prokazatelně snižují tepelné ztráty v chladnějších měsících. To znamená úspora elektrické energie i nákladů na topení, ať už vytápíte jakýmkoli způsobem.

Pokud jste tedy tak trochu váhaví v otázce, zda do žaluzií investovat, můžete si snadno spočítat, jak a kdy se vám peníze alespoň zčásti vrátí.

Soukromí a další výhody 

Venkovní žaluzie samozřejmě také řeší problém lidí nakukujících do vašich oken, částečně redukují hluk, zároveň jsou i estetickým doplňkem vašeho bydlení. Dají se brát i jako určitý bezpečnostní prvek – případným zlodějům tvoří alespoň nějakou překážku při případném pokusu o proniknutí dovnitř oknem.

Existuje několik výrobců a druhů tohoto doplňku, proto v případě nejistoty kontaktujte spolehlivého odborníka v této oblasti, který vám doporučí, jaké řešení bude ideální z hlediska vašich konkrétních požadavků a potřeb.

Přehled možností stínící techniky včetně profesionálního poradenství najdete na webu společnosti www.starsun.cz.